​Kapı Tipi Metal Dedektörü Nasıl Çalışır

Kapı tipi metal dedektörü nasıl çalışır?

Günümüzde metal kapı dedektörü adliyelerden, havaalanlarına, otogarlardan, konser alanlarına pek çok kalabalık kamu yerlerinde kullanım alanı mevcuttur. Boy dedektörleri olarak da bilinen kapı tipi metal dedektörleri, güvenlik sağlanması ve toplumun huzurunu bozacak olayların ve şiddetin azaltılması konusunda önemli bir role sahiptir. Kurulduğu noktada, giriş yapanların üzerindeki metalleri algılamak ve giriş kontrolü sağlamak için tercih edilen metal kapı dedektörlerinin çalışma prensibi ise pek çok kişi tarafından merak konusu olmaktadır.

Pek çok metal kapı dedektörü manyetik alan ve darbe indüksiyon sistemi ile çalışmaktadır. Kapı tipi manyetik dedektörünün iki yanındaki panellerin farklı bölgelerinden gelen sinyaller, metal kapı dedektörünün üst kısmında bulunan kasa içerisindeki elektronik kartta aktarılır. Panellerden gelen sinyaller kapı dedektörünün içerisinden her hangi bir metal geçmediği durumda sabittir. Bu sinyaller, dedektörün içinden geçen metale göre değişiklik gösterir. Bu sayede, kapı tipi metal üst arama dedektörü , içerisinden geçen metali hangi bölgesinden geçtiği bilgisi dahil olmak üzere algılar ve işler. İşlenen bu sinyaller nihayetinde kullanıcıya sesli ve ışıklı uyarı olarak geri döner.

Bu kadar hassas bir işlemi çok kısa bir sürede gerçekleştirme özelliğine sahip güvenlik kapılarının satın alma sürecinde iyi araştırılması gerekmektedir.

Stratejik öneme sahip bu cihazlar için 40 yıllık deneyimle ürettiğimiz farklı kullanım alanlarına uygun çeşitleri ve satış sonrası hizmet garantisi ile ThruScan kapı tipi metal dedektörlerini tercih edebilirsiniz.

Jandarma ve emniyet gibi resmi kurumların da büyük alımlarında tercih ettiği Elektral-ThruScan geçit tipi metal dedektörleri, referansları ve Tubitak, ECAC gibi kurumlardan aldığı sertifikalar ileotoritelerin güvendiği bir marka olup, ekonomik fiyatları ve çalışma prensibi ile farklı ihtiyaçlara cevap verebilmektedir.

Kapı dedektörü fiyat listesi ve özellikleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Otomat El kitabı

E-kitabı edinebilmek için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. E-kitap belirtmiş olduğunuz mail adresinize otomatik gönderilecektir.

Dosyalara erişmek için lütfen formu doldurunuz.

Ekibimiz en kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçecek