Kapı Dedektörü Kullanım Alanları

Kapı Dedektörü Kullanım Alanları

Giriş güvenliğinin önemli ögelerinden biri olan kapı dedektörü, kullanım yerleri açısından birbirleri ile bazı farklılıklar göstermektedir. Alışveriş merkezleri, adliyeler, iş merkezleri, havaalanları, eğlence yerleri, cezaevleri ve daha birçok noktanın güvenlik önlemi birbirinden farklı olmak durumundadır. Bu yüzden, bina girişlerinden itibaren güvenlik sağlamak için bu kullanım yerlerine uygun kapı dedektörü seçimi yapmak gerekmektedir.

En ekonomik modellerimiz olan kapı dedektörü ThruScan s3 ve ThruScan s6, alışveriş merkezleri, eğlence yerleri, plazalar ve iş merkezlerinde yoğunlukla kullanılmaktadır. Kamuya açık ve yoğun geçişlerin olduğu bu noktalarda tam performansla çalışan kapı dedektörleri insan vücudunu 3 ve 6 bölgeye ayırarak aynı anda, farklı metallerden geçen tüm metallere sinyal verebilmektedir.

Oteller, Alışveriş Merkezleri, Belediyeler, Kaymakamlıklar, Adliyeler, Fabrikalar, Elçilikler, Hastaneler gibi pek çok noktada kullanımı bulunan kapı dedektörü ThruScan s9 ve ThruScan sX, çok bölgeli algılama bölgelerine sahiptir. Dedekte ettiği metali, sağ ve sol yan kolonlarda en aşağıdan en üst noktaya kadar birbirini aralıksız takip eden LED grubu ile noktasal olarak gösterebilmektedir. ThruScan s9, Alman Adalet Bakanlığı tarafından Alman hapishaneleri ve mahkemelerinde de kullanılırken, ThruScan sX, Milli Savunma Bakanlığı, Jandarma ve Türk Telekom birimlerinin tercihi olmuştur.

Havaalanı, gümrükler, hapishaneler, fuar salonları, fabrikalar, askeriyeler, madenler, bankalar gibi güvenlik hassasiyetinin daha yoğun olduğu alanlarda kullanılan ThruScan s27-i, insan vücudunu 27 bölgeye ayırarak en ince noktayı bile dedekte etmektedir. Üst segment modelimiz olan s27-i’nin bölgesel hassasiyet ayarı yapılabilmektedir.

Kapı dedektörünü dış ortamda kullanmak isteyenler için ise dış ortam kapı dedektörü ThruScan sX-Wp ideal bir seçim olacaktır. Yağmur, güneş gibi hava olaylarına karşı dayanıklı olan kapı dedektörü ThruScan sX-WP’nin koruma sınıfı IP 65’tir. Plaza girişleri, okul ya da kampüs girişleri, festivaller, spor müsabakaları, özel etkinlikler… kapı dedektörü ThruScan sX-WP giriş güvenliğinde aradığınız çözümü sunmaktadır.

Hapishane, Havaalanı, Bazı Resmi Kurumlar, Elçilikler gibi kritik güvenlik noktalarında kullanıma uygun olan dünyanın en gelişmiş kapı dedektörü ThruScan Yeni sX-i ise; en yeni modelimiz olmakla birlikte, yoğun arge çalışmaları sonucu ortaya çıkmıştır. Üstün ayırtedebilirlik özelliği sayesinde tehlikeli ve tehlikesiz objeler en alttan en üst noktaya kadar ayırt edilebilmektedir. Dünyanın en büyük adliyesi Anadolu Adalet Sarayı’nda (Kartal Adliyesi) kullanılmakta olan kapı dedektörü ThruScan Yeni sX-i, sınıfının bir numarası.

Elektral A.Ş. olarak 1978’den beri yüksek teknolojili cihazlar üretiyor, bu üretimin %65’ini ihraç ediyoruz. Kapı ve el dedektörü ürünlerimiz hakkında ve kapı dedektörü kullanım alanları konusunda destek almak için bize ulaşabilirsiniz.

Otomat El kitabı

E-kitabı edinebilmek için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. E-kitap belirtmiş olduğunuz mail adresinize otomatik gönderilecektir.

Dosyalara erişmek için lütfen formu doldurunuz.

Ekibimiz en kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçecek