Kapı Dedektörlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Geçiş güvenliğinin en önemli unsurlarından biri olan geçit tipi üst arama dedektörleri, çeşitli özellikleri ve farklı seçenekleri ile kullanıcısına hangi markanın daha iyi olduğu ile ilgili sorular sordurtmaktadır. Kapı dedektörleri genellikle, adliye, karakol, havaalanı, stadyum, cezaevi, konsolosluk, bankalar gibi sürekli geçiş yoğunluğunun olduğu bölgelerle birlikte, konser, miting, festival gibi etkinliklerin yapıldığı kalabalık alanlarda da kullanılmaktadır. Böylesine kalabalığın güvenliğinden sorumlu olacağınız mekanlarda, geçit tipi üst arama dedektörlerinin özellikleri ve kapıyı nerede kullanacağınız seçiminizde size yardımcı olacaktır. Evet, kapı dedektörünü nerede kullanacağınız ihtiyacınız olan özellikleri belirlemenize yardımcı olacaktır. Örneğin dedektörü dış mekanda kullanmayı düşünüyorsanız, çeşitli hava olaylarına dayanıklı bir kapı dedektörü ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Ancak söz konusu özellikler sadece mekan seçimi ile sona ermemektedir.

Satın alacağınız kapı dedektörünün uluslararası normları karşılayıp, karşılamadığına dikkat etmeniz ve bunun araştırmasını yapmanız, en doğru kapı dedektörünü bulmanıza yardımcı olacaktır.  Kapı dedektörünün hangi uluslararası normlara uyumlu olduğu, kullanım amacınızla doğru orantıda ilerlemektedir. Örneğin, kapı dedektörünün geçişlerde yüksek hassasiyet göstermeden, kemer tokası gibi zararsız objelere alarm vermeden, sadece tehdit objelerini yakalamasını istiyorsanız NIJ standardına uygun yapıda olan bir kapı dedektörü sizin aradığınız ürün olabilir.

Ayrıca size sağlanan referanslar da kapı dedektörü alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Ülkemizde pek çok isimle satılan ve uzak doğudan ithal edilen kapı dedektörleri ucuza mal edilip, kullanıcısına uzun dönemde zarar vermektedir.

ThruScan Kapı dedektörleri, Milli Savunma Bakanlığı, Jandarma, Türk Telekom birimleri gibi köklü kuruluşlardan sağladığı referansları ve TSE, ECAC, NIJ 0601.02, NIJ 0601.03,ECAC  standartlarına uygunluğu ile Türkiye’de ilk ve tek üretici konumunda yer almaktadır. 20 000 m²’lik fabrikamızdan 60 ülkeye ihraç ettiğimiz kapı dedektörlerinin ayrıca ISO 9001:2008 KYS sertifikalı üretimi yapılmaktadır.

ThruScan metal kapı dedektörleri hakkında daha fazla bilgi almak ve ürünlerimizi yerinde incelemek için fabrikamızı ziyaret edebilir, bizi arayarak temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Otomat El kitabı

E-kitabı edinebilmek için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. E-kitap belirtmiş olduğunuz mail adresinize otomatik gönderilecektir.

Dosyalara erişmek için lütfen formu doldurunuz.

Ekibimiz en kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçecek